Reklama wideo na YouTube

Reklama na YouTube daje możliwość łatwego dotarcia do rzeszy klientów potencjalnie zainteresowanych Twoimi usługami czy produktami. Dzięki obserwacji zainteresowań i zachowań klientów istnieje możliwość targetowania reklamy bezpośrednio do osób, które są zainteresowane określoną tematyką. Ze względu na zróżnicowanie treści na YouTube można stosunkowo łatwo wyekstraktować trudne do określenia w innych kanałach reklamowych grupy odbiorców. O tym jak potężnym, ale jednocześnie jeszcze niezbyt docenianym medium reklamowym jest ten kanał, świadczy fakt, że 26 milionów Polaków blisko jedną dobę w miesiącu spędza na oglądaniu materiałów na YouTube.

Reklama YouTube - kiedy sięgnąć po tę formę reklamy?

Filmy na YouTube obecnie ogląda ponad 20 mln Polaków. Kto korzysta z tego kanału wie, że choć w przeważającej ilości służy rozrywce, to jednak w dużej mierze jest wykorzystywany jako źródło wiedzy. YouTube jest pełen instrukcji, informacji o produktach, przepisów, kanałów do nauki, popularnonaukowych, dokumentów itp.
YouTube jest tym samym wspaniałym kanałem marketingowym, dzięki któremu możemy dotrzeć do milionów klientów w Polsce i wielokrotnie większej ilości klientów poza granicami kraju.
Najważniejszą formą reklamy w YouTube jest reklama video. Możliwa jest również reklama tekstowa pojawiająca się jako nakładka na filmie. YouTube stanowi również sieć reklamową Google Ads i na stronach YouTube pojawiają się reklamy graficzne kampanii display.
Dzięki YouTube Ads możemy profilować reklamy po zainteresowaniach i wieku odbiorcy. Możemy uzyskiwać świetne efekty sprzedając zarówno modne obuwie czy dodatki, jak również specjalistyczne narzędzia i czy usługi skierowane do biznesu.
Najbardziej wymagające w przypadku reklamy na YouTube, jest stworzenie odpowiedniego contentu video, który przyciągnie uwagę użytkowników, będzie odpowiedzią na ich potrzeby lub będzie je skutecznie kreował. 
Istotne jest jednak to, że reklama w YouTube nie jest drogą reklamą i dobre efekty można uzyskiwać nawet przy stosunkowo niewielki nakładach.
Image
Ilość użytkowników YouTube w Polsce:
ponad 26 mln osób
Średni czas spędzony na YouTube:
blisko 20 godzin miesięcznie
Zalety reklamy na YouTube:
dostęp do potężnej grupy klientów
łatwość określenia grupy docelowej
kreatywna i angażująca forma reklamy
duża skuteczność
stosunkowo niska cena dotarcia
świetne narzędzie do budowania marki i jej wizerunku
Image
Image

Przykłady zastosowań reklamy na YouTube

Producent narzędzi DIY

Przykład możliwości reklamy na YouTube producenta narzędzi dla majsterkowiczów czy profesjonalistów
YouTube jest wdzięcznym kanałem dla promowania narzędzi DIY, dlatego że ze względu na swoje zainteresowania i jednocześnie potrzeby, YouTube jest odwiedzany przez miliony majsterkowiczów i profesjonalistów potrzebujących takich właśnie narzędzi. Promowanie reklam prezentujących markę jak i same narzędzia na kanałach będących źrodem zainteresowań tych odbiorców, z duzym prawdopodobieństwem wpłynie na wzrost sprzedaży.

Strategia promowania narzędzi DIY będzie oparta na rodzaju produktów i klientów docelowych, do których będzie kierowana. Narzędzia ogrodnicze, precyzyjne modelarskie, budowlane czy wyposażenie warsztatu samochodowego, wymaga adresowania, przynajmniej w części, do różnych grup odbiorców. Lokalizacja wyświetlania reklam będzie ustawiona w zależności od zasięgu sprzedaży danej firmy. Jeżeli sprzedaż prowadzona jest tylko w sklepach stacjonarnych, reklama będzie kierowana do osób, które znajdują się w określonej odległości od nich. Przy sprzedaży internetowej zasięg rozszerza się już na całą Polskę. 

Grupą odbiorców będą mężczyźni w wieku od 25 do 54 lat o zainteresowaniach związanych narzędziami, majsterkowicze, naprawami urządzeń, budową, ogladający materiały video o podobnej tematyce.

Podczas kampanii wykorzystamy bumpery reklamowe, reklamę in-stream oraz discovery.

Sklep wędkarski online

Jak możemy promować na YouTube ofertę sklepu wędkarskiego czy innego sklepu hobbystycznego
Kampania reklamowa YouTube wędkarskiego sklepu internetowego skierowana jest do odbiorców w całym kraju. Treść może być zróżnicowana lokalizacyjnie ze względu na metody wędkarskie na określonych obszarach. Np. sprzęt do wędkarstwa w wodach morskich prawdopodobnie znajdzie więcej nabywców na Pomorzu, sprzęt do wędkarstwa muchowego na południu Polski oraz w niektórych rejonach Pomorza.

Adresatami będą głównie mężczyźni w wieku 20-55 lat. W niektórych wypadkach, przy mocnym zawężeniu na osobach zainteresowanych ściśle wędkarstwem i odpowiednich wykluczeniach treści, kampania będzie dedykowana do odbiorców bez podziału na płeć. Odbiorcami reklam będą użytkownicy YouTube zainteresowani licznymi materiałami filmowymi o tematyce wędkarskiej.

Jeżeli sklep prowadzi aktywnie swój kanał YouTube np. z poradami czy poleceniami łowisk, kampania Discavery będzie kierowała do filmów zamieszczonych na tym kanale. budując społeczność oglądających i klientów. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie reklamy tekstowej wyświetlanej na filmach o tematyce wedkarskiej, przekierowujące bezpośrednio do sklepu online.

Dla wzmocnienia sprzedaży wykorzystamy również remarketing, pokazując gościom sklepu online filmy reklamowe nie tylko przy filmach związanych z tematyką wędkarską.

Hotel nad morzem

Zarys działań reklamowych YouTube Ads dla obiektu noclegowego typu hotel, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne
YouTube jest bardzo dobrym kanałem do reklamy wszelkich form wypoczynku. Reklama hotelu w tym kanale, zwłaszcza w lokalizacji sprzyjającej kilkudniowemu wypoczynkowi, może w znaczny sposób zwiększyć ilość rezerwacji. Z powodzeniem można reklamować zarówno hotel jako całość, jak i poszczególne usługi hotelu, takie jak organizacja przyjęć, konferencji, spa czy restauracja. 

Reklama hotelu nad morzem z ofertą dla rodzin z dziećmi będzie pokazywana na kanałach o charakterze parentingowym. Oferta spa będzie adresowana do kobiet oglądających filmy o tematyce beauty i relaks. Siłownia, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego pokażemy klientom oglądającym filmy związane z aktywnością fizyczną. Wiek odbiorców będzie mieścił się w skali 25-55 lat.

Chcesz z nami porozmawiać o możliwościach
lub zlecić nam poprowadzenie kampanii?